25-lecie święceń kapłańskich ks. Dariusza Misiołka w Załężu (ZDJĘCIA)

W niedzielę 29 lipca 2018 roku w kościele parafialnym w Załężu mszę świętą odprawił ks. Dariusz Misiołek. Pochodzący z Załęża ksiądz od wielu lat pracuje w Kanadzie, a w tym roku obchodzi 25 – lecie święceń kapłańskich. Jubilata przywitali kwiatami ministranci, podziękowania i gratulacje złożył także proboszcz parafii, ks. Józef Pańczuk. W kościele na uroczystości obecni byli rodzice ks. Darka, Jego bracia z rodzinami, bliższa i dalsza rodzina. Wśród zgromadzonych parafian Jubilat dostrzegł z radością wiele znajomych twarzy, m.in. swoją nauczycielkę ze szkoły podstawowej, panią Irenę Kurcz, a także koleżanki z klasy. Ksiądz Darek dziękował w trakcie mszy świętej za 25 – lecie kapłaństwa i modlił się o jedność rodzin i parafii załęskiej.

Święcenia kapłańskie przyjął 29 maja 1993 roku w Rzeszowie z rąk biskupa Kazimierza Górnego. Wśród nowo wyświęconych tego roku księży z Załęża oprócz ks. Dariusza był ks. Władysław Pykosz, obecnie pracujący w parafii w Błażkowej.

Ks. Darek mszę świętą prymicyjną odprawił 3 czerwca 1993 roku w Załężu.

Pierwszą jego placówką był Budziwój, później parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na rzeszowskiej Staroniwie i pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie. Od 2000 roku pracuje w Kanadzie, obecnie w parafii Saint Vincent de Paul w Nowej Szkocji. Prowadzi również fundację Donum Spes (http://donumspes.org/ | w Polsce: http://fundacja-donum-spes.com) pomagające m.in. osobom poranionym duchowo i trudnej młodzieży potrzebującej wsparcia.

Poniżej kilka pamiątkowych zdjęć sprzed 25 lat, a także z wczorajszej uroczystości.

Fot. Marcin Hałat


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.