Kolejny raz przedłużają termin zamknięcia drogi Dębowiec-Załęże-Osiek Jasielski, przez złe warunki atmosferyczne?

exclamation-point-icon-1147436-mStarostwo Powiatowe w Jaśle przesłało kolejny komunikat: „Informujemy, że w związku z przedłużającymi się robotami drogowymi droga relacji Dębowiec – Załęże – Osiek Jasielski  pozostanie zamknięta do dnia 14 listopada br. W Dniu Wszystkich Świętych droga ta zostanie otwarta dla ruchu pojazdów. W związku z przedłużającymi się robotami drogowymi spowodowanymi złymi warunkami atmosferycznymi przedłużony zostanie czas zamknięcia drogi powiatowej Nr 1881R Dębowiec – Załęże – Osiek Jasielski na odcinku Dębowiec – Załęże do dnia 14 listopada 2015 r.

Na czas trwania robót w godzinach od 7:00 do 19:00 droga zostanie całkowicie zamknięta. Ruch kołowy pojazdów będzie odbywał się objazdami przez miejscowość Wola Dębowiecka.

W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych, dnia 1 listopada droga zostanie otwarta dla ruchu pojazdów.

W nagłych przypadkach wykonawca robót (firma Skanska S.A.) umożliwi przejazd służb ratunkowych oraz dojazd i dojście do posesji prywatnych i firm zlokalizowanych przy przebudowywanym odcinku drogi.

Termin zamknięcia drogi może ulec zmianie z powodu niesprzyjających warunków pogodowych. O ewentualnych kolejnych zmianach będziemy informować na bieżąco.”

Starostwo Powiatowe w Jaśle

__

To już drugi raz jak Starostwo przedłuża termin zamknięcia drogi. Już raz pisaliśmy o pierwszym przedłużeniu terminu zamknięcia, 20 października 2015 r. (Informacja dotycząca przedłużenia terminu zamknięcia drogi relacji Dębowiec – Załęże – Osiek Jasielski).

Wtedy pisaliśmy, że wynika z tego, że jedna z najpotężniejszych firm budowlanych na świecie Skanska (Polska) nie przewidziała, że w takiej szerokości geograficznej jak Polska i w takim okresie jak jesień może spaść od czasu do czasu deszcz…?

Potem zapytaliśmy Starosty, m.in. o to czy termin zakończenia prac wedle umowy (15 listopada 2015 r.) jest zagrożony.

Odpowiedział tak: Odpowiedź Starosty Jasielskiego na nasze pytania dotyczące remontu drogi powiatowej.

W komunikacie rozesłanym mediom wczoraj Starostwo napisało z kolei, że:

W związku z przedłużającymi się robotami drogowymi spowodowanymi złymi warunkami atmosferycznymi przedłużony zostanie czas zamknięcia drogi powiatowej Nr 1881R Dębowiec – Załęże – Osiek Jasielski na odcinku Dębowiec – Załęże do dnia 14 listopada 2015 r.

Chcieliśmy naszych Czytelników zapytać: Czy Państwo widzą te złe warunki atmosferyczne za oknem? Czy występują w Załężu i okolicy jakieś huraganowe wiatry? A może kilkudniowe oberwanie chmury i deszcz lejący się strumieniami z nieba? Albo temperatury sięgające minus 20 stopni Celsjusza?

No chyba nie. Dlatego zastanawia nas w jaki sposób starostwo interpretuje te złe warunki atmosferyczne.

Sprawdziliśmy nawet pogodę archiwalną dla Jasła i okolic, i np. wyglądała ona tak: Pogoda 20 października JasłoPogoda 25 października Jasło albo tak: Pogoda 29 października Jasło.

Można tak sprawdzić każdy dzień wstecz na stronie: Archiwum Pogoda Jasło. Generalnie w ostatnim tygodniu było pogodnie.

Zobaczcie Państwo jeszcze prognozę pogody w Osieku Jasielskim na najbliższe ponad 3 doby. Słonecznie, nieduży wiatr, bez deszczu, bez śniegu, temperatura w dzień i w nocy na plusie:

Pogoda_Osiek1

___

Zapytaliśmy starostę jak on rozumie złe warunki atmosferyczne. Czekamy na odpowiedź.

Według nas te warunki, które obserwujemy w Załężu i okolicy są wyśmienite do kontynuowania inwestycji.


2 komentarze
  1. Azm napisał(a):

    Nie złe warunki tylko większe zlecenie które muszą w pierwszej kolejności zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.