Ujawniono protokoły z komisji radnych Rady Miejskiej w Jedliczu 2015-2016

Protokoly_Jedlicze_BIPJeśli jakiejś informacji nie ma w Biuletynie Informacji Publicznej danego urzędu, szkoły, biblioteki, muzeum, czy domu kultury, to każdy (nawet anonimowo) może o to zapytać (zwykłym e-mailem też) i informację powinien otrzymać bezzwłocznie. Tak mówi ustawa o dostępie do informacji publicznej. W przypadku protokołów z komisji radnych Rady Miejskiej w Jedliczu, których treści nie można było znaleźć w BIP Gminy Jedlicze, poprosiliśmy o nie składając mailowo prosty wniosek do Urzędu Gminy. Informacji nie otrzymaliśmy od razu, ale po przedłużeniu terminu, protokoły udostępniono w BIP i teraz każdy może po nie sięgnąć, z każdego miejsca na ziemi, o dowolnej porze.

Przypomnijmy. 14 lipca 2016 r. poprosiliśmy Urząd Gminy Jedlicze o:

– protokoły z wszystkich posiedzeń komisji radnych Rady Gminy Jedlicze od 1.01.2015 r. do dnia odpowiedzi na ten wniosek.

We wniosku zawarliśmy informację, by przesłać je w wersji zanonimizowanej (zanonimizować imiona i nazwiska osób prywatnych, jeśli występują w treści protokołów) oraz w plikach nie większych niż 8 MB w jednym mailu, ewentualnie by zamiast przesyłać plików na maila, wskazać konkretne linki do tych protokołów w BIP Gminy Jedlicze.

Równo po 14 dniach otrzymaliśmy pismo, że przedłużony zostanie termin odpowiedzi:

Jedlicze_odpowiedz

Kolejnego maila otrzymaliśmy 11 sierpnia 2016 r., w którym Zastępca Burmistrza z upoważnienia Burmistrza Ryszard Zagórski wskazuje nam linki do protokołów z komisji, umieszczonych w BIP:

 

Protokoly_Jedlicze

Podając dla ułatwienia linki w wersji „klikalnej”:

http://jedlicze.bip.gov.pl/protokoly-komisji-z-2015-r/

http://jedlicze.bip.gov.pl/protokoly-komisji-z-2016-r/

sprawdziliśmy je, i faktycznie: dokumenty zostały opublikowane i każdy może sobie poczytać protokoły, do czego zachęcamy:

Protokoly_Jedlicze_BIP

Liczymy, że od teraz wszystkie protokoły z komisji Rady Miejskiej w Jedliczu będą umieszczane systematycznie w BIP.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.