Czego brakuje w Załężu?

Postanowiliśmy Was zapytać jaki problem uważacie na teraz za najbardziej palący w Załężu? Czego najbardziej brakuje w Załężu, czego Wam potrzeba jako mieszkańcom, odwiedzającym? Co chcielibyście zmienić, co poprawić?

Czy jest coś, co chcielibyście aby szybko powstało, zaistniało, zostało zmienione lub przemodelowane?

Co chcielibyście w Załężu zmienić?

Jeśli macie swoje opinie, przemyślenia, uwagi, sugestie, chcecie to skomentować, to piszcie na dole w oknie komentarzy bądź na profilu facebookowym Załęża.

Możecie też nam je przesłać na redakcyjnego maila:

AKTUALIZACJA

Ciąg dalszy naszej akcji ’Czego brakuje w Załężu?’ – znajdziecie pod tym linkiem: kliknij tutaj


25 komentarzy
 1. qwerty pisze:

  Malutki plac pod dachem w zaciszu dla młodzieży na ogniska, grille, spotkania, coś w stylu tego w świechowej od strony pól.

 2. Czesław pisze:

  do grila musi być gitara…

 3. Czesław pisze:

  Ludzie,piszcie !
  Co u Was słychać?
  Czy nikt nie zagląda tutaj ?
  W ilu domach jest internet?

 4. Czesław pisze:

  Trudno Was sprowokować do rozmowy.
  Wasz los w Waszych rękach!
  Źyczę odwagi.
  Pozdrawiam…

 5. Anonimowa Marysia pisze:

  Brakuje śmietników koło ławy i może obok boisk sportowych.WC na cmentarzu,bo różne są potrzeby człowieków :)))
  Chodnika od sklepu Pani Sławniak w stronę Dębowca,bo aż strach iść poboczem jak jedzie jeden z drugim wyścigówką 200 km/h

 6. qwerty pisze:

  Czesław, nie chodzi tu o internet, bo w każdym z domów jest, o to się nie bój. Proponował bym walnąć 3 plakaty na krzyż. Skąd ludzie mają wiedzieć, że takie coś istnieje?

  • 1. W dużej ilości domów jest internet i mamy nadzieję, że bardzo łatwo się o naszej stronie dowiedzieć (np. przez Facebooka).

   2. Gmina Osiek Jasielski otrzymała od nas pismo w sprawie współpracy, wzajemnego informowania się o różnych sprawach, ale jak do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi… A szkoda, bo przecież gmina mogłaby np. w budynku urzędu w Osieku Jasielskim umieścić informację o portalu informacyjnym w gminie (chyba jedynym?).

   3. Jakiś czas temu rozwiesiliśmy 6 plansz A4 na tablicach ogłoszeń w całym Załężu (do dziś widnieją na oknach Domu Ludowego oraz sklepu Pani Barbary Chłopek). Ale być może pojawia się i plakaty. Dziękujemy za sugestię ;-)

   4. Dużo instytucji i osób zostało poinformowanych o stronie Załęża: szkoła, ksiądz proboszcz, wójt gminy, sołtys wsi, prezes KGW, naczelnik OSP w Załężu, itp. dlatego też sądzimy, że wiele osób ma świadomość o istnieniu strony Załęża…

   5. Wszystkie sposoby wypromowania portalu i Załęża chętnie weźmiemy pod uwagę, tylko bardzo prosimy je do nas na maila zgłaszać…

   6. Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do współpracy! ;-)

 7. Czesław pisze:

  Praca u podstaw jest trudna i wymaga dużo cierpliwości.
  Niech MOC będzie z Wami !!!

 8. anonim pisze:

  Brakuje dobrego boiska do piłki nożnej zostało „zrobione” wójt podobno obiecał poprawę obiektu jednak dalej nic się nie dzieje może spytany przez redakcje coś odpowie

 9. Małgocha pisze:

  Brakuje wody,od kilu dni wieczorami brakuje wody,moze Gmina coś wie na ten temat?
  Moze nam ktoś wode podrada??

 10. Rachela pisze:

  przed wjazdem do wsi Zalęże znak ograniczający prędkość i fotoradar – napewno Gmina zyskałaby zastrzyk gotówki do gminnej kasy za mandaty rajdowców – bo jak widać policja nie kwapi się z patrolowaniem wsi ….

 11. Rachela pisze:

  KONIECZNIE renowacji starego kosciola – przeciez to nasza „perelka architektoniczna” ….

 12. hiii pisze:

  Przecież ludzie w takich sprawach mogą się zgłosić do sołtysa, gminy czy radnych przecież znają ich a Załeżę to nie New York :-). Sami coś zróbcie najlepiej to psioczyć a może to początek kampanii wyborczej?:-).

 13. hiii pisze:

  wszystko pod kontrolą :-(

 14. Mieszkańcy pisze:

  Czy jest szansa na uprzątnięcie piasku po zimie zalegającego przy chodnikach wzdłuż drogi w całej wsi, a zwłaszcza od ławy w stronę Dębowca? Przejeżdżające samochody powodują tumany unoszącego się kurzu. W Załężu sporo jest bezrobotnych, możnaby ich zatrudnić do zrobienia porządków we wsi po odchodzącej zimie. Wygląd wsi świadczy o jej mieszkańcach.

 15. ALTANKA pisze:

  Czy można liczyć na altankę w tym roku? Bo wakacje się zaczęły a tu znając życie altanka będzie ale na zime…

 16. ALTANKA pisze:

  Czy można liczyć na altankę w tym roku? Bo wakacje się zaczęły a altanki jak nie było tak nie ma… a znając życie to będzie po wakacjach..

 17. tadeusz pisze:

  brakuje oswietlenia na boisku piłki noznej i do tenisa .

 18. mieszkanka pisze:

  proponowałbym remont domu ludowego dlaczego mamy go nie mieć skoro inni mają takie ładne a troche chęci i z tego można jeszcze zrobić super sale aha miejsca parkingowe dla przejezdnych z nad rzeczki przecież jak stoją na drodze nie idzie tego wyminąc zwłaszcza przy samym zakręcie i jakiś może plac zabaw dla tych najmniejszych bo ten zza domem ludowych to jest mojesce spotkań dla młodzieżówki im też trzeba jakie lokum sprawić dziekuje Miszkanaka Załęża

 19. Mieszkanka Załęża pisze:

  proponuje zrobić zakaz wjazdu samochodami na plażę na której siedzą ludzie koło rzeki…

 20. BYŁY MIESZK pisze:

  WITAM WSZYSTKICH MIMO ŻE NIE MIESZKAM JUŻ W ZAŁĘŻU to tak obiektywnie patrząc i dzieląc ciacho na równe części to tak:
  1. młodzież już dostała od gminy i to dużo bo jak na warunki małej gminy to obiekty sportowe naprawde robią niezłe wrażenie
  2. kierowcy mają nie źle wyremontowane drogi oczywiście poza tą z Załęza do Dębowca bo jest to niezła katastrofa
  3. dla pieszych i innych nie zmotoryzowanych powstały kilometry chodników i innych fajnych obiektów

  Pewnie jeszcze kilka rzeczy zostało zrobione o których nawet nie mam pojęcia i chwała naszym samorządowcom Ale o jednej sprawie warto wspomnieć bo co roku jest gorzej i dla turystów i dla zwykłych mieszkańców i dla najważniejszej grupy użytkowników tj. rolników mniejszych i większych.
  przechodząc do rzeczy to mowa tu o przejeździe na drugą strone rzeki dawniej można było maluszkiem przeskoczyć a teraz nawet traktorem jest problemik gdyby tak zorganizować budowe takiego progu wodnego z płyt betonowych zakotwiczonych w dno rzeki aby wielka woda tego nie wzieła to wszystkim by sie przysłużyło nawet i zwykłym kierowcom bo można by na świerchowke na skróty przeskoczyć przy małym stanie wody, a i turystyka letnia by skorzystała gdyby wode troche można było spiętrzyć w czasie upałów warto by zabiegać o takie coś bo wszyscy by skorzystali pozdrawiam i czekam na wasze zdanie w tym zagadnieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.