Jakie szkoły i kierunki studiów ukończyli pracownicy Urzędu Gminy Jedlicze? Po decyzji SKO – mamy odpowiedź (WYKSZTAŁCENIE)

Jedlicze_Wykształcenie3Mamy w końcu informację, którzy z pracowników Urzędu Gminy w Jedliczu, jakie konkretnie ukończyli szkoły/kierunki studiów. Otrzymaliśmy właśnie pełne zestawienie z imionami i nazwiskami urzędników oraz wydziałami, w których pracują. Przypomnijmy, że w marcu br. zawnioskowaliśmy do Urzędu Gminy Jedlicze o udostępnienie nam informacji na temat wykształcenia pracowników urzędu. Urząd uznał, że to informacja przetworzona i że musimy przedstawić szczególne powody, po co nam taka informacja. My się z tym nie zgodziliśmy i skierowaliśmy sprawę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krośnie. Niedługo potem wygraliśmy – SKO uchyliło w całości wydaną przez Burmistrz Gminy Jedlicze decyzję odmowną, i przekazało ją do ponownego rozpatrzenia. Poniżej prezentujemy otrzymane właśnie z UG Jedlicze zestawienie 44 pracowników Urzędu Gminy wraz z ukończonymi przez nich kierunkami studiów. Szkoda tylko, że refleksja Burmistrz przyszła dopiero po wydaniu decyzji w SKO… No ale informacja jest i niniejszym ją Wam przekazujemy. Zapraszamy do lektury!

Odpowiedź UG Jedlicze z dnia 21 czerwca 2016 r.

Jedlicze_Wykształcenie0a

Jedlicze_Wykształcenie1

Jedlicze_Wykształcenie2 Jedlicze_Wykształcenie3 Jedlicze_Wykształcenie4

Jedlicze_Wykształcenie5

Jedlicze_Wykształcenie6 ___

Dziękując za tę informację, chcemy zaznaczyć, że jeśli organ administracji publicznej odmawia udzielenia informacji, tak jak wyżej: w stosunku do osób na stanowiskach pomocniczych i obsługi, to powinien wydać w tej kwestii decyzję odmawiającą udostępnienia informacji publicznej (art. 16 ustawy o dostępie do informacji publicznej).

Dziękujemy również Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska za udzieloną bezpłatnie pomoc prawną.

Zobacz także:

SKO w Krośnie uchyliło w całości dwie decyzje Burmistrz Gminy Jedlicze (nagrody / wykształcenie pracowników)

Gmina Jedlicze odmówiła udostępnienia informacji. Sprawy kierujemy do WSA i SKO (AKTUALIZACJA)

Polub na Facebooku profil „Jawne Jedlicze” by być na bieżąco:

Schowek01


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.