Kolejne Zarządzenia Wójta Gminy Osiek Jasielski udostępnione na wniosek redakcji

BIP_LogoPonad dwa tygodnie temu, tj. 23 lipca 2013 roku, redakcja portalu www.zaleze.com złożyła drogą e-mailową do Urzędu Gminy Osiek Jasielski wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Jego przedmiotem była treść sześciu (kolejnych po ostatnim wniosku) zarządzeń Wójta Gminy Osiek Jasielski z miesiąca czerwca i lipca 2013 roku. W Biuletynie Informacji Publicznej UG Osiek Jasielski ukazują się jedynie same tytuły zarządzeń (bez treści). Kolejny raz (patrz: Zarządzenia Wójta Gminy Osiek Jasielski udostępnione na wniosek redakcji) poprosiliśmy więc o przesłanie ich w formie elektronicznej na adres redakcji w dowolnej wersji przydatnej do odczytu (doc lub skan pdf/jpg/bmp, itp.). W odpowiedzi po 14 dniach Urząd Gminy Osiek Jasielski przesłał zarządzenia w formie plików pdf, z którymi możecie się Państwo zapoznać poniżej.

Przypominamy. W ustawie o dostępie do informacji publicznej widnieje zapis, iż informacje publiczne udostępnia się bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku. My wybraliśmy drogę e-mailową z racji tego, że jest tańsza i szybsza.

Ponadto na zasadzie artykułu 241 Kodeksu Postępowania Administracyjnego zawnioskowaliśmy do Urzędu już drugi raz o umieszczanie w BIP wszystkich wydawanych Zarządzeń Wójta Gminy Osiek Jasielski, co zaspokoiłoby potrzeby mieszkańców, oraz wzmacniałoby praworządność i jawność w Gminie Osiek Jasielski.

Niestety, na razie nasz apel pozostaje bez reakcji ze strony Urzędu Gminy Osiek Jasielski.

Poniżej znajdują się skany przedmiotowych Zarządzeń, z którymi mieszkańcy mogą się zapoznać:

1.

Clipboard01

2.

Clipboard02

3.

Clipboard03

4.

Clipboard04

5.

Clipboard05

6.

Clipboard06

Z uwagi na obszerność Zarządzenia nr 42/2013 i Zarządzenia nr 45/2013 udostępniamy je w tym miejscu bez tabeli oraz załączników. W przypadku zainteresowania czytelników pełną treścią tych dwóch zarządzeń, przekażemy je tym osobom w mailu.

www.informacjapubliczna.org.pl

www.informacjapubliczna.org.pl


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.