Nieprzejezdna droga w Załężu – Markuszce nadal nie naprawiona

DSC01086_miniaturaDrodzy Czytelnicy, poniżej publikujemy w całości list od jednego z mieszkańców Załęża dotyczący nieprzejezdnej drogi w Markuszce. Problem, mimo poinformowania Gminy Osiek Jasielski, jest nierozwiązany i uniemożliwia swobodny dojazd mieszkańcom i rolnikom. Oto pełna treść listu:

„Dzień dobry,

Przesyłam Wam zdjęcia naszej drogi lokalnej, która mieści się w Załężu (Załęże-Markuszka). Droga jest nieprzejezdna od sierpnia, kiedy to po obfitych opadach deszczu ziemia osunęła się tworząc wielką wyrwę w asfalcie. Teraz aby dojechać do domu trzeba pokonać polną kamienistą drogą około 1 kilometra, dawniej było to 300 metrów asfaltem. Dodatkowo urwisko uniemożliwia rolnikom dojazd do ich pól. Obawiamy się, że w zimie przy obfitych opadach śniegu zostaniemy odcięci od dojazdu do drogi głównej, a małe dzieci do szkoły i przedszkola jakoś zawieźć trzeba.

Może by tak po większym nagłośnieniu sprawy władze gminy w bardziej oficjalny sposób wypowiedziały się, co i kiedy zamierzają w tej sprawie zrobić, bo ustne zapewnienia, że zrobimy jak będą pieniądze (ale kiedy będą – za rok, dwa?), to my już słyszeliśmy.
Tomasz Gumienny”
W sprawie przerwanej drogi skontaktujemy się z Wójtem Gminy Osiek Jasielski.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.