Nowa altanka w Załężu (ZDJĘCIA)

___DSC04178Nasza inicjatywa rozpoczęta ponad dwa lata temu Czego brakuje w Załężu? dzięki której mieszkańcy Załęża i okolic mogą się wypowiadać na tematy, które ich nurtują, komentować, dodawać informacje o tym, czego brakuje w Załężu, przyniosła skutek. Pojawiające się wtedy komentarze mieszkańców na temat m.in. altanki zostały przez urzędników wysłuchane, bo w tym roku altana w Załężu została wybudowana. O przetargu na nią pisaliśmy w artykule z dnia 14 czerwca 2014 r. (KLIKNIJ TUTAJ: Trwa przetarg na budowę altany biesiadnej w Załężu). Zobaczcie zdjęcia autorstwa Pauliny Zoła, przedstawiające niniejszą altankę w Załężu.

Specyfikacja zamówienia przewidywała żeby altana miała „wymiary 500cmx500cm wraz z podłogą z kostki brukowej oraz wyposażeniem altany w drewniany komplet ogrodowy (3 stoły o wym. 300cmx70cm, 6 ławek z oparciem o dł. 300 cm)”. Niestety – dostarczone ławki zespolone ze stołami, z tego co widać, oparć nie mają.

Dach altany wg SIWZ przewidziany był czterospadowy z wentylacją, poszycie dachu: deskowanie pełne pióro-wpust o grubości 20mm, pokrycie dachu: gont bitumiczny, słupy nośne kantówka o przekroju 12,5×12,5 cm, krokwie kantówka o przekroju 12,5×6,5 cm, płatwie kantówka o przekroju 12,5×12,5 cm, zabudowa górna: miecze, zabudowa dolna 11 ścian altany balustradą z parapetem, zabudowa górna łuk klejony z kratownicą.

Zdjęcia altany w Załężu (fot. Paulina Zoła):

Po wybudowaniu altany otrzymaliśmy kilka głosów i komentarzy od mieszkańców Załęża dotyczących pomysłu altany i niedbania przez użytkowników o altanę i jej otoczenie. Altana to dobry pomysł, ale mieszkańcy skarżą się na brak przygotowania obok altany miejsca pod grill/ognisko oraz brak koszy na śmieci. Już teraz można zobaczyć w jej otoczeniu butelki po alkoholu oraz śmieci pozostawiane przez użytkowników altany wewnątrz i wokół niej.

Prosimy o zachowanie porządku przy altanie i w środku niej oraz zabieranie (z braku koszy na śmieci) śmieci ze sobą. Altana jest dla wszystkich i każdy ma prawo skorzystać z niej w sposób należyty.

Jednocześnie z tego miejsca zwracamy się do sołtysa Załęża, rady sołeckiej oraz wójta gminy o zamontowanie w tym miejscu co najmniej jednego kosza na śmieci w celu zachowania porządku w centrum wsi.

 

Zobacz także:

Czego brakuje w Załężu?


1 komentarz
  1. Wikqing pisze:

    typowe zamiast zrobić droge odzczyścić chodniki to wciskana jest kiełbasa wyborcza władz które przez cztery lata nic nie robiły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.