Odpowiedź Urzędu Gminy w Osieku Jasielskim w sprawie kosztu montażu kamer w gminie

Kamera3Jakiś czas temu pisaliśmy o zamontowaniu w gminie Osiek Jasielski czterech kamer z podglądem on-line (zobacz tutaj: Kamery w gminie Osiek Jasielski: Mrukowa, Pielgrzymka i Osiek Jasielski). Samo w sobie jest to dobrą praktyką i chwalimy tego rodzaju pomysły, ale zapytaliśmy również Wójta o koszty tego przedsięwzięcia, koszty roczne utrzymania tego systemu kamer (monitoringu, rejestracji obrazu?), oraz poprosiliśmy o udzielenie informacji w jaki sposób dokonano wyboru wykonawcy. Poniżej w tej sprawie odpowiedź nadesłana ze strony Urzędu Gminy w Osieku Jasielskim.

Odpowiedź Urzędu:

(…)

W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, że montaż kamer i przekaz online, to dalsze działania w ramach hasła „Gmina Osiek Jasielski – aktywny wypoczynek w zgodzie z natura” mający na celu promocję Gminy, popularyzację walorów przyrodniczych i atrakcji naszego regionu.
Odpowiadając na Pana pytanie informuję, że koszt montażu oraz utrzymania kamer, jest w całości pokrywany przez firmę, która zaoferowała nam te usługi, w ramach dzierżawy nadajników internetowych na naszych obiektach.
Co do wyboru wykonawcy tej usługi, to firma sama zgłosiła się z taką propozycją zgodną z własną polityka rozwojową. Jako właściciele nieruchomości, chętnie wyrażamy zgodę na wydzierżawianie obiektów wszystkim dostawcom internetu, przez co naszym zdaniem wpływamy na szerszy dostęp sieci.

(…)

Jednocześnie informujemy że montaż 4 kamer jest elementem promocji gminy a nie elementem monitoringu, widząc zainteresowanie taką formą promocji walorów Gminy, informujemy, że naszym celem będzie objęciem kolejnych ciekawych miejsc na naszym terenie.

Krzysztof Pec
Skarbnik Gminy

Kamera1

 

Zobacz także:

Kamery w gminie Osiek Jasielski: Mrukowa, Pielgrzymka i Osiek Jasielski


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.