Odpowiedź Wójta w sprawie wniosku o konferencję prasową nagrodzonych pracowników Urzędu

_Konferencja_prasowa_OsiekJasielskiSzanowni Mieszkańcy, poniżej publikujemy otrzymaną od Wójta Gminy Osiek Jasielski Pana Mariusza Pykosza odpowiedź na nasz wniosek o zorganizowanie konferencji prasowej (lub innego spotkania o publicznym charakterze) nagrodzonych pracowników Urzędu Gminy. Treść naszego wniosku wraz z argumentami za jawnością nagród dla pracowników Urzędu Gminy Osiek Jasielski można zobaczyć w artykule z dnia 15 sierpnia 2015 r.: Konferencja prasowa nagrodzonych pracowników Urzędu Gminy Osiek Jasielski. Zaproponowaliśmy Wójtowi Gminy Osiek Jasielski, aby nagradzać pracowników samorządowych i jednocześnie informować o ich nagradzaniu w podobny sposób, jak nagradza się sportowców, którzy osiągają wybitne rezultaty, twórców i artystów, nauczycieli, trenerów czy uzdolnionych uczniów.

A oto odpowiedź Wójta Gminy Osiek Jasielski na złożony wniosek z art. 241 kodeksu postępowania administracyjnego:

_Konferencja_prasowa_OsiekJasielski

Przypomnijmy, art. 241 kpa daje każdemu obywatelowi prawo do składania wniosków w sprawach „ulepszenia organizacji, wzmocnienia praworządności, usprawnienia pracy i zapobiegania nadużyciom, ochrony własności, lepszego zaspokajania potrzeb ludności”.

Mieliśmy nadzieję, że Wójt Gminy przychyli się do naszego wniosku, o publiczne (po)informowanie o osobach nagradzanych w Urzędzie Gminy Osiek Jasielski, bo przecież to powód do dumy, że ma się takich zdolnych i ponadprzeciętnych pracowników.

Mimo, iż tak się nie stało, miejmy nadzieję, że Wójt będzie wsłuchiwał się w głosy mieszkańców i brał pod uwagę przyszłe inicjatywy przez nich zgłaszane – do czego nieustannie zachęcamy.

Zobacz także:

Konferencja prasowa nagrodzonych pracowników Urzędu Miasta Jasło

Konferencja prasowa nagrodzonych pracowników Urzędu Gminy Osiek Jasielski

Portal zaleze.com wygrał w WSA z Wójtem Gminy Osiek Jasielski o ujawnienie nagród przyznanych w Urzędzie Gminy


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.