Relacja z XIII Zlotu Samochodów Terenowych 4×4 w Osieku Jasielskim i Woli Dębowieckiej

__Zlot4x4_OsiekJasielski (094)Dnia 26 lipca 2014 r. w miejscowości Osiek Jasielski oraz Wola Dębowiecka (gmina Dębowiec) odbył się XIII Zlot Samochodów Terenowych 4×4. Głównym organizatorem zlotu miłośników i sympatyków sportów motorowych był, podobnie jak w latach poprzednich, Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego. Bazą wypadową były obiekty sportowe obok remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku Jasielskim, a próby odbywały się w malowniczym, naturalnym pięknym terenie Gminy Osiek Jasielski i Dębowiec w pow. jasielskim. Próby zostały przeprowadzone na specjalnie wyznaczonych trasach, a załogi zostały sklasyfikowane w dwóch kategoriach: Klasa Adventure i Sport-Extreme. Zapraszamy do obejrzenia naszej FOTORELACJI z tej imprezy! Materiał VIDEO zostanie opublikowany wkrótce. Portal zaleze.com był patronem medialnym tego wydarzenia.

W trakcie rajdu skwar lipcowego dnia dawał się we znaki, ale las i zacienione odcinki, jakimi w głównej mierze biegła trasa rajdu, dawały ukojenie od gorąca. Warunki były prawdziwie rajdowe i nie odstraszały pasjonatów: komary, błoto, ostrężyny i pokrzywy podkręcały świetną atmosferę zawodów.

Jeden z odcinków pierwszego etapu rajdu – w Osieku Jasielskim – pozwalał rozwinąć prędkość nawet do 70 km/h, a w najbardziej newralgicznych miejscach jazda z prędkością powyżej 5 km/h była ryzykowna ze względu na możliwość naruszenia taśmy wytyczającej trasę.

Podczas drugiego etapu zawodów, w Woli Dębowieckiej, w miejscu zwanym przez miejscowych „Wykrotami”, kierowcy musieli mierzyć się ze sporymi różnicami wysokości (skarpy), wyrwami, licznymi dziurami i muldami. Nie ułatwiały pokonywania trasy strumyki, koleiny i stojąca woda, ale to tutaj największą frajdę mieli oglądający wyścig mali i duzi fani sportów ekstremalnych. Niejednokrotnie dosięgały ich odpryski błota i wody spod kół samochodów.

Momentami, tuż po dynamicznym przejechaniu auta, wśród kłębów spalin, kurzu, rozbryzgującego się błota można było się poczuć jak w amazońskiej dżungli. Ochłody na sam koniec dostarczyła burza i letni deszcz.

Zakończenie rajdu nieco się opóźniło ze względu na wywrotkę jednego z samochodów, a także na zablokowanie innego na trasie rajdu, gdzie konieczne okazało się użycie wyciągarki samochodowej. Jeszcze innemu zawodnikowi pomagali sami kibicujący na trasie – gdy ten utknął pod górką.

Organizatorzy zlotu:

Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego,  Wójt Gminy Osiek Jasielski,  Wójt Gminy Dębowiec, LOTOS Gdańsk.

Współorganizatorzy:

Ochotnicza Straż Pożarna Osiek Jasielski i Dębowiec, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Jerzy Tarkowski

Patronat nad Zlotem objęli:

Wójt Gminy Osiek Jasielski Mariusz Pykosz

Wójt Gminy Dębowiec Zbigniew Staniszewski

Senator RP Alicja Zając

Poseł na Sejm RP dr Bogdan Rzońca

Burmistrz Miasta Jasła Andrzej Czernecki

Starosta Jasielski Adam Kmiecik

Patronat Honorowy nad Zlotem objęli:

Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl

Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz – Śmigielska

Sponsorzy Zlotu:

LOTOS Gdańsk S. A.

Wójt Gminy Osiek Jasielski Mariusz Pykosz

Bank Spółdzielczy  Biecz O/Dębowiec Dyrektor Marek Stój

Ośrodek Szkolenia Kierowców Tadeusz Dzięglewicz Jasło

Karol Wesołowski Usługi Sprzętowo Transportowe Niepla 135

Firma TRAFUNEK Dębowiec Marek Mroczka

WYNIKI OFICJALNE:

(lupą można powiększyć, a klikając ’Download’ można zapisać plik na dysku)

Albo dostępne tutaj:

Wyniki z podziałem na klasy 26.07.2014
Klasyfikacja generalna tylko II rundy 26.07.2014

Puchary i odznaczenia wręczali asystent gabinetu Wojewody Pani Elwira Musiałowicz oraz Wójt Gminy Osiek Jasielski Pan Mariusz Pykosz.

Zdjęcia z XIII Zlotu Samochodów Terenowych 4×4 w Osieku Jasielskim i Woli Dębowieckiej:

Materiał filmowy:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=ZjcljL6QqTo”]

Masz swoje zdjęcia, filmy? Chcesz by zostały opublikowane na naszej stronie? Prześlij je do nas na adres redakcja@zaleze.com a zostaną umieszczone na stronie.


1 komentarz
  1. heidi5 pisze:

    Musiało być świetnie, pięknie wszystko ujęte!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.