Starostwo Powiatowe w Jaśle odpowiada na artykuł o zniszczonej nowej drodze powiatowej w Załężu

Droga_Zniszczona_StarostwoNie tak dawno opublikowaliśmy artykuł i zdjęcia rozpadającej się nowej nawierzchni drogi powiatowej Dębowiec – Załęże – Osiek Jasielski (zobacz: Droga powiatowa w Załężu rozpada się po paru miesiącach od oddania do użytku?). Zastanowiła nas dodatkowo jakość nadzoru i dopilnowania prac remontowych tej drogi przez samego inspektora nadzoru. Czy dochował należytej staranności wykonując tę usługę nadzoru, skoro takie opłakane są efekty prac Wykonawcy? Pytaliśmy, czy tak powinna wyglądać świeżo wyremontowana droga? Zdjęcia przesłaliśmy do Starostwa Powiatowego oraz Zarządu Dróg Powiatowych w Jaśle. Po 10 dniach przyszła odpowiedź, którą prezentujemy poniżej.

Odpowiedź wicestarosty na naszego maila z 7 czerwca 2016 r.:

Droga_Zniszczona_Starostwo

Jak wynika z pisma, stan nawierzchni jest znany Starostwu, odbył się przegląd, do końca miesiąca prace gwarancyjne się odbędą. Ale czy normalne jest, by po kilkunastu tygodniach od oddania drogi do użytku, zaczęła się ona sypać? Gdzie był inspektor nadzoru, ile zarobił na tej inspekcji? czy poniósł jakieś konsekwencje z tytułu niedopilnowania jak wykonywane były prace przez wyłonioną w przetargu firmę SKANSKA?

Tego już nie zawarto w piśmie. Liczymy, że radni powiatowi staną na wysokości zadania i skierują odpowiednie interpelacje i sprawa się wyjaśni.

I może też tak być, że co kilkanaście tygodni SKANSKA będzie „łatać” powstające kolejne dziury…

Wybrane zdjęcie drogi remontowanej kilka miesięcy temu za ponad milion złotych:

Zobacz także:

Droga powiatowa w Załężu rozpada się po paru miesiącach od oddania do użytku?


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.