TAK dla przebudowy drogi powiatowej Dębowiec-Załęże-Osiek Jasielski!

Debowiec2Drodzy mieszkańcy i turyści. Chcemy prosić Was o pomoc i aktywne wsparcie oddolnej inicjatywy mającej na celu doprowadzić do przebudowy drogi powiatowej nr 1881R Dębowiec – Załęże – Osiek Jasielski. Już nie ma czasu na odkładanie tego remontu. Ta droga stwarza zbyt duże niebezpieczeństwo dla użytkowników, by mogła czekać kolejne lata na remont. Droga jest w katastrofalnym stanie technicznym; koleiny i wyboje, nie ma ciągów pieszo-rowerowych, brak poboczy. Dlatego jesteśmy zdecydowani, by przekonać władze aby w końcu przeznaczyła na remont tej drogi odpowiednie środki.

Każdy miesiąc zwłoki z remontem to potencjalne stwarzanie zagrożenia życia i zdrowia dla kierowców, pieszych, rowerzystów, itp.

Tak nie może być, by w cywilizowanym kraju, który jest członkiem UE od ponad 11 lat, takie rzeczy miały miejsce.

Za niedługo ta droga się po prostu rozpadnie.

By skoordynować działania i zebrać jak najwięcej osób, które wesprą nasz projekt, utworzyliśmy na Facebooku fanpage: TAK dla przebudowy drogi Dębowiec-Załęże-Osiek Jasielski

Debowiec3

Chcielibyśmy byście dołączali do niego, zapraszali swoich znajomych, pisali pisma do lokalnych samorządowców, odpytywali radnych, co zrobili dla remontu tej drogi w tej i ostatniej kadencji.

To reprezentanci nas. Dysponują m.in. naszymi pieniędzmi. Mamy prawo do informacji: jak aktywnie wspierają i co faktycznie zrobili dla przebudowy tej drogi.

Pomóżmy władzy rządzić! Bo jak my im nie pomożemy, to prawdopodobnie nic z tego pomysłu nie będzie. 

Przypominamy nasz artykuł z marca 2015 r., w którym opublikowaliśmy skany korespondencji pisemnej prowadzonej między Wójtem Gminy Osiek Jasielski Mariuszem Pykoszem a Starostą Jasielskim Adamem Kmiecikiem, a następnie Franciszkiem Miśkowiczem. Pisma te zostały nam przesłane przez Sekretarz Gminy Osiek Jasielski Sylwię Twardzik w dniu 9 marca 2015 r.:

Skany pism między Wójtem Gminy Osiek Jasielski a Starostą Jasielskim w sprawie dróg powiatowych

To dopiero początek naszych działań.

Czekamy na Wasz odzew, liczymy na aktywne wsparcie i pomoc.

A tak wyglądała trzy lata temu ta droga:

Debowiec2

(fot. Google Street View)

Dziś jest jeszcze gorzej:

 

Na remont drogi – jak wskazują samorządowcy – ciągle nie ma funduszy.

Na podwyżkę diet radnych są pieniądze.

Tak samo wielotysięczne nagrody dla pracowników starostwa powiatowego, gminy Osiek Jasielski lub gminy Dębowiec też są wypłacane co roku.

I nie wiemy konkretnie za co te nagrody:

Nagrody_OsiekJasielski

Nagrody_Debowiec

Nagrody_Starostwo_Jaslo1

Nagrody_Starostwo_Jaslo2

Szczegóły znajdziecie na stronie: Nagrody pracowników urzędów Osiek Jasielski, Nowy Żmigród, Dębowiec, Miasta Jasło, Miasta Krosno i Starostwa Powiatowego w Jaśle

Ponadto: Nagrody pracowników urzędów Tarnowiec, Krempna, Gmina Jasło, Skołyszyn, Brzyska, Kołaczyce

Osoby chętne wesprzeć nasz projekt, zapraszamy do kontaktu.

AKTUALIZACJA:

Wójt Gminy Osiek Jasielski w treści nadesłanej dziś korespondencji zaapelował o wsparcie w działaniach zmierzających do realizacji tej inwestycji, wskazując, że medialne zainteresowanie problemem przyczyni się do podjęcia decyzji o długo oczekiwanym przez mieszkańców naszej gminy, a szczególnie mieszkańców Załęża, remoncie drogi powiatowej Nr 1881R Dębowiec – Załęże – Osiek Jasielski.

AKTUALIZACJA (14 maja 2015 r.):

Zapytaliśmy dziś Starostwo Powiatowe w Jaśle jakie działania w latach 2010-2015 podejmowało w celu przygotowania remontu/przebudowy drogi powiatowej nr 1881R Dębowiec-Załęże-Osiek Jasielski.

Czekamy na odpowiedź.

Liczymy, że jako prasa szybko ją otrzymamy i będziemy mogli się nią z Państwem podzielić.


3 komentarze
 1. atom pisze:

  co tu duzo mówić, pali się grunt pod nogami Pana Wójta, to szuka pomocy wszędzie byle nie w budżecie gminy … a tyle mówi się o funduszach europejskich na infrastrukturę drogową … ale widocznie gmina ma bardzo małą wiedzę w tym zakresie … stary Wójt stare przepisy „0” szkoleń …

 2. obywatel pisze:

  Z całym szacunkiem do inicjatywy, ale proszę mi powiedzieć co zmieni ilość „like” na portalu społecznościowym o pięknej nazwie? Jakichś super dochodów z tego nie będzie, nawet jak funpage sprzeda się na allegro :) Dlatego takie inicjatywy nie wniosą nic do sprawy.

  • Redakcja pisze:

   @obywatel
   Ilość lajków nie jest pozbawiona sensu, bo dzięki temu dany fanpage (nie funpage, od „fun” – bo to nie zabawa, a poważna sprawa bezpieczeństwa użytkowników drogi) jest bardziej widoczny i trafia do szerokiego grona odbiorców, a co za tym idzie będzie znakiem dla władz publicznych, że problem istnieje.
   Nie przekreślałbym inicjatyw podejmowanych przez mieszkańców, obywateli, bo niejednokrotnie byli w stanie udowodnić, że to władza jest dla nich, a nie obywatele dla władzy.
   Przykładów jest mnóstwo a oddolne inicjatywy wyciągania rejestrów umów z gmin (przykłady z Polski idą w setki), albo ostatni wynik Pawła Kukiza w wyborach na Prezydenta RP może to potwierdzić.
   Jeśli masz jakiś pomysł na rozwiązanie problemu, chciałbyś pomóc, zachęcamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.