UG Osiek Jasielski nie udostępnił redakcji informacji publicznej

BIP_LogoUG Osiek Jasielski nie publikuje projektów uchwał na kolejne sesje Rady Gminy. Chcąc opublikować je dla mieszkańców gminy, dnia 23 czerwca 2014 r. zawnioskowaliśmy do UG Osiek Jasielski o to, by przesłano je nam na maila. Po ponad dwóch tygodniach (w tym po odbytej już sesji) otrzymaliśmy odpowiedź, że przyjęte na sesji uchwały (a nie projekty uchwał, o które przecież prosiliśmy) są w Biuletynie Informacji Publicznej UG Osiek Jasielski.

Treść naszego wniosku brzmiała tak:

Na podstawie artykułu 61 Konstytucji RP proszę o przesłanie na maila redakcja@zaleze.com projektów uchwał na najbliższą sesję rady gminy Osiek Jasielski w dniu 27 czerwca 2014 r.

w celu opublikowania przed sesją dla czytelników portalu zaleze.com na stronie:

https://www.zaleze.com/ogloszenie-o-sesji-rady-gminy-osiek-jasielski-w-dniu-27-czerwca-2014-r/

Z góry dziękuję za sprawne udostępnienie danych.

A dziś otrzymaliśmy odpowiedź tej treści:

W nawiązaniu do wniosku o udostępnienie informacji publicznej z dnia 23 czerwca 2014 r., uprzejmie informuję iż wszystkie uchwały będące przedmiotem obrad Sesji Rady Gminy Osiek Jasielski są udostępnione na stronie BIP: http: www.osiekjasielski.ires.pl

— Pozdrawiam

Monika Władyka

Biuro Obsługi Rady Gminy

Urząd Gminy w Osieku Jasielski

tel. 13/4420005

monikawladyka@op.pl

 

Z uwagi na fakt, iż w ustawowym terminie nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasz wniosek (prosiliśmy o projekty uchwał – nie otrzymaliśmy ich w ciągu 14 dni), uzasadnionym jest złożyć w tej sprawie skargę na bezczynność Wójta Gminy Osiek Jasielski do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Odpowiedzialność karna w przypadku nieudostępnienia informacji publicznej:

Artykuł 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej:

Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.