Usterki w gminie Osiek Jasielski – infrastruktura, bezpieczeństwo, czystość…

narzędzie_fix_usterkiW dniu dzisiejszym 26 lipca 2013 r. zwróciliśmy się do Wójta Gminy Osiek Jasielski, Pana Mariusza Pykosza z propozycją stworzenia systemu elektronicznej rejestracji usterek na terenie gminy. Inicjatywa ta umożliwiłaby mieszkańcom zgłaszanie bezpośrednio na stronie internetowej zauważonych braków i usterek w różnych kategoriach (infrastruktura, bezpieczeństwo, zachowanie czystości w gminie, itp.) i monitorowania przebiegu ich usuwania/naprawy.

System obejmowałby w zamyśle zgłaszanie takich m.in. problemów infrastruktury jak: ubytki w drodze, nierówne chodniki dla pieszych, uszkodzone znaki drogowe, przystanki autobusowe itp.; problemów w kwestii bezpieczeństwa: brak barierek, przejść dla pieszych w niebezpiecznych miejscach, niedziałające oświetlenie, uszkodzone przeprawy przez rzeki, czy też czystości terenu: nielegalne wysypiska śmieci, niedziałający prawidłowo wywóz śmieci, graffiti na budynkach użyteczności publicznej. Każdy z mieszkańców, użytkowników systemu, mógłby dodawać opis problemu, zdjęcia, linki do filmów oraz zaznaczać dany problem na mapie gminy Osiek Jasielski.

Na Facebooku działa już stworzony specjalnie w tym celu profil Usterki w gminie Osiek Jasielski (https://www.facebook.com/pages/Usterki-w-gminie-Osiek-Jasielski/637269632969612). Liczymy, że pomysł zostanie przychylnie rozpatrzony przez wójta i polepszy komunikację mieszkańców z urzędem, a zgłaszane przez mieszkańców sołectw gminy uwagi będą sprawnie analizowane i rozwiązywane przez odpowiednie służby porządkowe.

_IMG_8981

Treść skierowanego do Urzędu Gminy Osiek Jasielski pisma:

_IMG_9057

_IMG_9058
facebook

      profil Usterki w gminie Osiek Jasielski na Facebooku

 

Swoje zgłoszenia, usterki i zauważone problemy w gminie możecie przesyłać również na adres redakcja@zaleze.com.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.