V Piknik Rodzinny w Załężu – ZDJĘCIA

W niedzielę 8 lipca 2012 r. przy Domu Ludowym w Załężu odbył się V Piknik Rodzinny, zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Załęża oraz Gminny Ośrodek Kultury w Osieku Jasielskim.

Już od rana drużyny siatkarskie, mimo upału, walczyły o Puchar Wójta Gminy Osiek Jasielski w rozgrywanym na boisku turnieju piłki siatkowej. W trwających kilka godzin zawodach wzięło udział 6 drużyn: 2 z Załęża, 2 z Mrukowej, drużyna z Woli Dębowieckiej i Osieka Jasielskiego. Zwycięzcami turnieju okazali się chłopcy z drużyny Hardkorowe Koksy z Mrukowej. II miejsce zajęła drużyna OSP Załęże, miejsce III – SIMA Mrukowa. Czwartą lokatę zajął zespół NIEBIESCY z Załęża. Drużyny ASCECO Wola Dębowiecka i RESOVIA ze Świerchowej uplasowały się odpowiednio na V i VI miejscu.

Mecz sędziowali Antoni Hućko – sędzia główny zawodów oraz sędzia Stanisław Zoła.

Główna część pikniku rozpoczęła się o godz. 15.00 przy scenie ustawionej przed Domem Ludowym; najpierw, w przygotowanych dla nich konkursach i zabawach, mogły się wykazać dzieci. Następnie pokazy tańca towarzyskiego zaprezentowała grupa taneczna „Master’s” z Mszany, a po nich wystąpił młodzieżowy zespół breakdancowy „Break Boys”.

Dla najmłodszych nad rzeką przy moście rozstawiono dmuchaną zjeżdżalnię i basen z kulkami, można było także odbyć przejażdżkę konną. Plac zabaw przy Domu Ludowym równie szybko zapełnił się małymi gośćmi.

Dla gości pikniku przygotowano stoiska z kiełbaskami, grochówką, a także domowymi wypiekami sprzedawanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Załężu.

Po południu zwycięzcy i uczestnicy turnieju piłki siatkowej zostali uhonorowani dyplomami i pucharami. Nagrody wręczał Wójt Gminy Pan Mariusz Pykosz, Pani Marta Łaba, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Załężu oraz Pan Antoni Marchewka – dyrektor GOK w Osieku Jasielskim. Po nich na scenie pojawiła się Krakowska Grupa Biesiadna, która w kilku odsłonach: biesiadnej, cygańskiej, country zachęcała zebranych do zabawy i wspólnego śpiewania.

Gwiazdą wieczoru był rzeszowski zespół „Sunrise”, który swoją muzyką porwał do tańca zebranych mieszkańców Załęża i przyjezdnych gości. Gorąca atmosfera i tańce trwały do późnych godzin nocnych…

Kolejny piknik już za rok!

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć a już wkrótce na stronie pojawią się także filmy z Pikniku.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.