Wyjaśnienia w sprawie braku możliwości udostępnienia kontaktu do radnych gminy

PismoUGOsiekJasielski1Początkiem grudnia 2012 r. poprosiliśmy Urząd Gminy Osiek Jasielski o udostępnienie kontaktu do radnych, o czym informowaliśmy naszych Czytelników. Urząd Gminy Osiek Jasielski odmówił, podając za przyczynę brak zgody radnych na opublikowanie prywatnych telefonów oraz adresów e-mail. Przedstawiamy w dniu dzisiejszym wyjaśnienia w sprawie braku podania do publicznej wiadomości kontaktu do radnych Gminy Osiek Jasielski. Pismo z Urzędu Gminy Osiek Jasielski wysłane w tej sprawie do naszej redakcji znajdziecie Państwo poniżej. 

Treść pisma, który otrzymaliśmy od Pana Mariusza Pykosza Wójta Gminy Osiek Jasielski:

 

PismoUGOsiekJasielski1

PismoUGOsiekJasielski2

Dziękujemy Urzędowi Gminy Osiek Jasielski za obszerny komentarz na temat poruszonej na naszym portalu kwestii dostępu do danych kontaktowych radnych Gminy Osiek Jasielski.

O sprawie braku udostępnienia przez radnych gminy pisaliśmy w tym artykule: Radni Gminy Osiek Jasielski nie wyrazili zgody na udostępnienie kontaktu dla mieszkańców

Pisząc ten artykuł kierowaliśmy się chęcią zacieśnienia więzi pomiędzy mieszkańcami poszczególnych sołectw, gminą i radnymi. Chcemy, ażeby mieszkańcy mieli realny wpływ na to, co się dzieje w gminie poprzez właśnie łatwy kontakt ze swoimi radnymi w gminie.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszyscy radni mogą życzyć sobie, aby ich prywatny numer telefonu komórkowego, stacjonarnego, bądź też prywatny adres e-mail był dostępny publicznie. Jest to prywatna sprawa każdego z radnych, jednakże naszym zdaniem działając dla dobra społeczności lokalnej rozsądnym wydaje się być udostępnienie takiego kontaktu w formie na przykład utworzenia przez radnego specjalnie w tym celu adresu e-mail, który podany byłby do wiadomości mieszkańców gminy, a na który mogliby zgłaszać swoje uwagi, postulaty, czy też wymieniać się informacjami z radnymi.

Decyzję w tej kwestii pozostawiamy oczywiście każdemu z radnych.

Po publikacji naszego artykułu na stronie www.zaleze.com oraz przedruku tego artykułu na stronie wirtualnejaslo.pl zwrócił się do naszej redakcji jeden z radnych gminy Osiek Jasielski Pan Tadeusz Łącki z informacją, iż nigdy nie utrudniał kontaktu mieszkańców gminy z radnym; prosił również o podanie do publicznej wiadomości na łamach portalu www.zaleze.com swojego numeru komórkowego a także adresu e-mail w celu współpracy z mieszkańcami, co uczyniliśmy w tym wpisie: Kontakt do radnych Gminy Osiek Jasielski

Reasumując, zachęcamy mieszkańców gminy Osiek Jasielski do angażowania się w życie społeczności i gminy i zgłaszania swoich sugestii bądź na ręce Urzędu Gminy, bądź bezpośrednio do radnych. Zapraszamy również do przesyłania swoich sugestii na adres redakcyjny naszego portalu:

Przypominamy również, że można umówić się na spotkanie według poniższych wskazówek:

1)      Dyżury pełni Przewodniczący Rady – Piotr Wojdacz.  Odbywają się one w każdą środę w budynku Urzędu Gminy w Osieku Jasielskim – p. I, pokój nr 8, w godzinach 7.00 – 15.00.

2)     Z racji tego, że radni Gminy Osiek Jasielski nie dysponują telefonami służbowymi, ani mailami służbowymi, w celu skontaktowania się z poszczególnymi Radnymi  najlepiej umówić się w biurze obsługi Rady Gminy Osiek Jasielski, p. I, pokój nr 8, tel. 13/442 00 05.

Radni Gminy Osiek Jasielski, którzy udostępnili redakcji kontakt do siebie:

1. Tadeusz Łącki – Samoklęski
Numer telefonu: 698 838 566
E-mail: tadeuszc0@gmail.com


2 komentarze
 1. Jolanta Wisniewska pisze:

  Piekny prawniczy elaborat. I cudownie omija istote sprawy. Nie chodzi o to, czy Panstwo Radni maja podawac prywatne numery telefonow, ale jak sie z nimi szybko kontaktowac, na miare czasów, w których zyjemy. Brak mozliwosci emailowego kontaktowania sie z radnymi to jakas kpina! I czy nie da sie wygospodarowac jednego telefonu komórkowego, pod którym radni dyzudowaliby kilka godzin dziennie na zmiane?

 2. czytelnik pisze:

  …jeśli radny jest bezradny,bo nie zauważył,że mamy już dwudziesty pierwszy wiek…
  Wyborcy – odwagi !…
  Gratulacje dla Pana Łąckiego za o dwagę,chęć do pracy,oraz postępowy światopogląd!
  …,,bezradni” bierzcie przykład…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.