Zlot Samochodów Terenowych 4×4 w Osieku Jasielskim i Załężu – ZDJĘCIA i FILM

W ubiegły weekend na terenach dawnego żwirowiska odbył się rajd samochodów terenowych 4×4, organizowany przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, przy współpracy z Urzędem Gminy Osiek Jasielski, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Osieku Jasielskim oraz Stanisławem Witusikiem z Załęża.

Dwadzieścia jeden ekip rywalizowało w dwóch klasach: sportowej i turystycznej, na wytyczonych odcinkach turystyczno – sportowym i turystyczno – przeprawowym.

Niełatwą trasę przygotował  i wyznaczył w terenie Bogusław Muszański z sekcji „Traper 4×4” przy Jasielskim Klubie Motorowym i Ratownictwa Drogowego.

Załogi złożone z kierowcy i pilota reprezentowały kluby: RBR Off Road Team z Brzozowa, Suzuki 4×4 ze Strzyżowa, Kolbuszowa 4×4, Team Tarnów, Rzeszów 4×4, Łamidyfry oraz Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego.

W klasie sportowej zwyciężyła bezapelacyjnie załoga: Waldemar Chochołek i Marcin Trzeciak (JKMiRD) startująca na Nissanie Patrolu.
Drugie miejsce zajęli: Wacław Florczak i Krzysztof Lasek (RBR Off Road Team Brzozów) na Jeepie Wranglerze, a trzecie Sławomir Haczela i Wojciech Malita (Suzuki 4×4 Strzyżów) na Suzuki. Sklasyfikowano łącznie dziesięć załóg.

Klasę turystyczną wygrała załoga: Mariusz Mróz i Marcin Maciaszek (niezrzeszeni) na Nissanie Patrolu. Na drugim miejscu uplasowali się: Leszek Czechowicz i Andrzej Lidwin (JKMiRD) na Nissanie Patrolu, a na trzecim: Radosław Cierpiak i Tomasz Cierpiak (RBR Off Road Team Brzozów) na Jeepie Cherokee. Sklasyfikowano łącznie jedenaście załóg.

Najwięcej punktów w klasyfikacji klubowej zdobył: RBR Off Road Team z Brzozowa. Na drugi miejscu znalazł się Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, zaś na trzecim: Suzuki 4×4 Strzyżów.

Dokładne wyniki zawodów dostępne TUTAJ (http://jkmird.pl/app/webroot/files/uploaded/aktualnosci/2012/zlot4x4/20120805-zlot4x4-wyniki.pdf)

Imprezę zabezpieczali druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w: Załężu, Osieku Jasielskim i Świerchowej oraz Centrum Ratownictwa Medycznego sp. z o.o. Jerzego Tarkowskiego z Jarosławia.

oprac. na podstawie:

www.terazjaslo.pl

www.jaslo4u.pl

www.jaslonet.pl

 

FILM:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=n1gdMcTpKyY”]

(zdjęcia: Daniel Buczyński, montaż: www.zaleze.com)

 

ZDJĘCIA:

 

więcej zdjęć z rajdu tutaj:

http://jkmird.pl/infos/view/385/XI-Zlot-Samochodow-Terenowych-przeszedl-do-historii


 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.