Zniszczone boisko w Załężu

_100_0478Jeden z mieszkańców Załęża zwrócił się do nas z prośbą o interwencję w sprawie boiska do piłki nożnej. Boisko po prawie dwóch latach użytkowania jest zniszczone i nie nadaje się do eksploatacji. Wymaga generalnej i pilnej naprawy. Jego budowa została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej oraz przez Gminę Osiek Jasielski.

Boisko jest użytkowane od jesieni 2011 roku; nawierzchnia wyglądała wówczas idealnie: równa, bez kamyków.  ”Potem nikt tego nie podlewał nikt o to nie dbał. Przyszła wiosna i się tak naprawdę okazało jaka to jest ziemia wyszło tyle kamieni że nie można policzyć a trawa to od początku tak rosła że po prostu były tylko malutkie place gdzie to ładnie wyglądało i tyle” – stwierdza mieszkaniec.

Według niepotwierdzonych informacji, boisko miało zostać naprawione jesienią 2012 r., ale od tego czasu brak jakiegokolwiek odzewu, jak i zainteresowania naprawą.

Jak stwierdza nasz czytelnik: „Skoro młodzież sobie gra to niech grają. Tylko nikt nie wie tego, że jak my tam biegamy, to nie trudno sobie krzywdę zrobić, nie byle upadek kończy się krwią, a jest tak nie równo, że można sobie łatwo skręcić kostkę”.

Według zapisów Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) na budowę boisk sportowych oraz ogrodzeń wchodzących w skład zespołu rekreacyjno-sportowego w Załężu – I etap

wymagany okres gwarancji dla elementów przedmiotu zamówienia wymienionych w punktach 1 do 6 (Budowę boiska do piłki koszykowej o nawierzchni bezpiecznej PLAYTOP, Budowę boiska do piłki siatkowej o nawierzchni bezpiecznej PLAYTOP, Budowę boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy naturalnej, Budowę kortu tenisowego o nawierzchni z mączki ceglanej, Wykonanie ogrodzenia boisk wraz z bramami i furtkami zgodnie z załączoną dokumentacją projektową, Wykonanie opaski (chodnika) z kostki brukowej wokół ogrodzenia boisk).

·   na wykonane roboty (materiały i robociznę) wynosi 36 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego.

·   na nawierzchnie syntetyczne – 60 miesięcy.

Informacje te znajdują się w SIWZ przetargu z 2010 r. pod adresem:

http://www.osiekjasielski.ires.pl/1172,19335/19335/art2722.html

Ponadto:

Termin wykonania zamówienia upływał z dniem 30 czerwca 2011 r.

Zgodnie z informacją o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu (http://www.osiekjasielski.ires.pl/1172,19335/19335/2722/w/art1083.html), Wykonawcą boiska zostało:

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „BET-STAL”

Zenon Strugała,

38-300 Gorlice,

ul. Sosnowa 37

tel.: 18 352-84-36,  faks: 18 352-84-36, mail: stal@neostrada.pl

Według stanu na dzisiaj, obowiązuje jeszcze gwarancja.

Informujemy, że podjęliśmy interwencję w tej sprawie – zobacz: [Interwencje] Pismo do Urzędu Gminy Osiek Jasielski w sprawie zniszczonych boisk

 


1 komentarz
  1. Fizio pisze:

    no bardzo Mnie to cieszy, że jest interwencja w sprawie boisk. Boisko do tenisa to wygląda raczej jak Sahara xd xd zdecydowanie lepiej było zrobić boisko takie jak w Osieku Jasielski(tartan) a zrobili z mączki ceglanej, a przecież przed grą boisko powinno być zroszone wodą a jak tam nie widziałem zraszaczy a nawet węża z wodą ;/;/;/ no ale ktoś te obiekty chyba odbierał i podpisywał odbiór także gratulacje dla zarządu odbierającego inwestycje xd xd xd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.