„Naprawiona” droga powiatowa Dębowiec-Załęże-Osiek Jasielski (ZDJĘCIA) | AKTUALIZACJA!

_20160630_193349[AKTUALIZACJA] Szanowni Czytelnicy, tak jak pisaliśmy w poprzednich artykułach, droga powiatowa Dębowiec – Załęże – Osiek Jasielski, którą remontowano niespełna kilka miesięcy temu, po odbiorze technicznym zaczęła się dosłownie sypać. Początkiem czerwca 2016 r. zgłosiliśmy ten fakt do Starostwa Powiatowego w Jaśle i Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle z prośbą o interwencję. Okazało się, że sprawa jest znana inwestorowi i naprawy gwarancyjne zmierzające do usunięcia wad zakończyć się miały do 30 czerwca br. Obserwując stan tych zniszczonych fragmentów po naprawie mieszkańcy i my zadają sobie pytanie: Czy faktycznie dokonane naprawy przez wykonawcę firmę SKANSKA S.A. są wykonane prawidłowo?

Przypomnijmy zdjęcia tej drogi sprzed naprawy: Droga powiatowa w Załężu rozpada się po paru miesiącach od oddania do użytku?

A teraz po naprawie (fot. Rafał Suski):

Jadąc powoli samochodem, czy rowerem po tych „pasach” odczuwa się nierówno „załataną” drogę. Czy tak powinien wyglądać remont wcześniej remontowanej drogi przez jedną z największych firm na świecie?

Czy nadzór inwestorski odpowiednio sprawdził stan drogi po usunięciu tych wad? Czy nie widzi problemu w różnicach poziomów nawierzchni asfaltowej („starej” i „nowej”)? Różnica w poziomach jest bardzo odczuwalna.

Zdaje się, że już zwykłe drogi gminne były lepiej remontowane niż ta droga powiatowa (zobaczcie choćby naprawę drogi prowadzącej do byłej Wytwórni Mas Bitumicznych w Załężu).

A co by było gdyby ta Wytwórnia działała nadal i tą drogą powiatową poruszały się samochody ciężarowe z wielotonowym ładunkiem? Czy wyremontowana niedawno droga powiatowa wytrzymała by rok, zanim nie nadawała by się do całkowitego remontu raz jeszcze?

Według nas Wykonawcy i inspektorowi powinno naprawdę być wstyd.

Możecie szanowni Czytelnicy poinformować radnych powiatowych o niniejszej sprawie mailowo/telefonicznie: Kontakt do radnych Rady Powiatu Jasielskiego (telefony, e-maile, terminy dyżurów).

W końcu zostali przez Was wybrani, by m.in. w takich kwestiach okazać Wam pomoc, i zapobiegać w przyszłości podobnym karygodnym sytuacjom.

AKTUALIZACJA (7 lipca 2016 r.):

Wczoraj wysłaliśmy do radnych powiatowych Powiatu Jasielskiego informację o stanie „naprawionych” fragmentów drogi.

Odpisał nam na razie tylko jeden radny – Marek Biernacki. Oto jego e-mail przesłany do naszej redakcji:

Witam.
Szanowny Panie odpowiadając na pytanie zadane w artykule
„Czy faktycznie dokonane naprawy przez wykonawcę firmę SKANSKA S.A. są wykonane prawidłowo?” odpowiadam, że nie są wykonane prawidłowo.  W obecnej chwili firma SKANSKA S.A. ponownie została wezwana do prawidłowego wykonania swojego zlecenia.
Dziękuję za zainteresowanie się tematem.
Z poważaniem
Marek Biernacki

3 komentarze
  1. Makil pisze:

    Mam obniżony samochód na niskim profilu opony więc naprawde idzie wyczuc tam każda nierówność. Lepiej sie jechało gdy ta droga sie rozwalala bo teraz po tych łatach to jest porownywalnie z jazdą z osieka do zmigrodu. Żeby chociaż te łaty były równo nałożone

  2. kierowca pisze:

    Tak naprawili ta droge ze jak sie tam jedzie przez te doklejki to autem tak trzesie jakbym wjechala na polna droge. Wstyd zrobili to na odpi**dol.

  3. qwerty pisze:

    Wstyd! Ile ta droga ma że już się sypie? Kiedyś jeździły po starej nawierzchni ciężarówki dzień w dzień i mniej dziur wypadało niż teraz. Totalna paranoja…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.