Pytamy Urząd Miasta Jasło o zarobki wszystkich pracowników

_Jaslo_Miasto_UrzadUważamy, że mamy prawo pytać (i otrzymywać odpowiedź) o imienne wykazy, wykształcenie, przyznane kwoty nagród jak i wynagrodzenie brutto każdego z pracowników instytucji publicznych (urzędów, szkół, bibliotek, domów kultury, itd.), dlatego jeden z naszych redaktorów wystosował do Urzędu Miasta Jasło wniosek o udostępnienie informacji publicznej na temat wysokości pensji. Skoro jawne są treści umów zawartych przez m.in. osoby fizyczne z urzędami, bibliotekami, muzeami, szkołami czy domami kultury, to tak samo jawne powinny być wynagrodzenia samych pracowników tych publicznych instytucji.

Treść wniosku złożonego do Urzędu Miasta Jasło 31 lipca 2016 r.:

Szanowni Państwo,
Niestety nie znalazłem przedmiotowej informacji w Państwa BIPie, dlatego opierając się na ustawie o dostępie do informacji publicznej oraz ustawie Prawo prasowe, proszę o niezwłoczne udostępnienie informacji publicznej na adres e-mail redakcja@zaleze.com w zakresie:

– listy wszystkich pracowników Urzędu Miasta Jasło ze wskazaniem: imion, nazwisk, stanowisk służbowych, komórek organizacyjnych, w której dany pracownik pracuje wraz z informacją o wynagrodzeniu zł brutto dla miesiąca lipca 2016 r. dla każdego z tych pracowników.

Wzór odpowiedzi na wniosek (rekomendowany przeze mnie):

1) Jan Kowalski – Inspektor – Wydział Z. – 2800 zł brutto.
2) Adam Nowak – Podinspektor – Wydział X. – 3100 zł brutto
itd.

Z poważaniem
{…}

___

Czekamy na odpowiedź.

Urząd Miasta ma obowiązek odpowiedzieć bezzwłocznie, jednak w terminie do 14 dni.

W szczególnych przypadkach termin udzielenia odpowiedzi może zostać wydłużony do maksymalnie 2 miesięcy. Ale wówczas trzeba to uzasadnić.

 

_Jaslo_Miasto_Urzad


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.