Zaproszenie do akcji „Masz głos, masz wybór” na rok 2015

masz głos miniaturaFundacja im. Stefana Batorego zaprasza wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji akcji „Masz głos, masz wybór”. W 2015 roku uczestnicy będą realizować jedną z pięciu ścieżek działania: Budżet obywatelski, Dostępni samorządowcy, Inicjatywa lokalna, Lepsze instytucje, Przestrzeń dla ludzi.

Zapraszamy Was do wspólnego działania w ramach kolejnej edycji akcji. Na co dzień działacie w swoich gminach i macie na nie wpływ. Dzięki Wam mieszkańcy dowiadują się, że mają głos w ważnych sprawach.

W ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór po raz kolejny pomożemy Wam zrealizować pomysły na zmianę Waszych miejscowości. Pomożemy przekonać władze, by informowały i konsultowały swoje działania z mieszkańcami. Pokażemy, jak wprowadzić budżet obywatelski i przeznaczyć go na projekty naprawdę przydatne lokalnej społeczności. Podpowiemy, jak zrealizować inicjatywę lokalną dzięki swojej pracy lub środkom pozyskanym od gminy.
Wspólnie zadbajmy o nasze otoczenie – parki, place zabaw, boiska. Zmieniajmy na lepsze biblioteki, domy kultury i ośrodki sportu.

masz głos masz wybór 2015
W tym roku przygotowaliśmy dla Was 5 ścieżek działania:

Budżet obywatelski
Dostępni samorządowcy
Inicjatywa lokalna
Lepsze instytucje
Przestrzeń dla ludzi

Wejdźcie na stronę internetową www.maszglos.pl i do 12 kwietnia zarejestrujcie się i wybierzcie interesujące was działania. Nasi koordynatorzy skontaktują się z Wami.

Podobnie, jak w latach poprzednich, udział w akcji jest nieodpłatny, a uczestnicy otrzymają pomoc Fundacji im. Stefana Batorego. Będziecie mogli wziąć udział w dwóch szkoleniach ogólnopolskich i szkoleniach regionalnych, które zostaną poprowadzone przez ekspertów z Centrum OPUS, Pracowni Zrównoważonego Rozwoju, Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia i Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides. Nasi eksperci będą również wspierać Was na co dzień. Możecie liczyć na mailowe i telefoniczne porady, a nawet wizyty w Waszych gminach. W tym roku macie również możliwość uzyskania minigrantu w wysokości 500 zł oraz szansę na otrzymanie nagrody SuperSamorząd, którą wręczamy co roku za najlepsze działania.

Źródło:

Katarzyna Rakowska
tel. 22 536 02 31
krakowska@batory.org.pl
Masz Głos, Masz Wybór
www.maszglos.pl
www.glosuj.org.pl
facebook.com/maszglos 

Fundacja im. Stefana Batorego
www.batory.org.pl
facebook.com/FundacjaBatorego 

Przekaż 1% Fundacji Batorego na stypendia dla zdolnych
uczniów z niezamożnych rodzin.
www.1procent.batory.org.pl 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.