Nagrody w Urzędzie Gminy w Jedliczu. Burmistrz ujawniła dane po decyzji SKO w Krośnie

Jedlicze_Nagrody16Burmistrz Gminy Jedlicze w końcu ujawniła jakiej wysokości nagrody otrzymali pracownicy Urzędu Gminy w latach 2010-2016 (do dnia odpowiedzi na nasz wniosek). Otrzymaliśmy właśnie zestawienie liczby pracowników wraz z kwotami nagród, które otrzymali i bardzo enigmatycznym uzasadnieniem ich przyznania. Jako uzasadnienie przyznania nagród w ostatnich ponad 6 latach wskazano po prostu Regulamin Wynagradzania, co według nas jest uchyleniem się od odpowiedzi na zadane pytanie… W końcu gdy ktoś otrzymuje nagrodę, to zawsze za konkretne działania. W tym przypadku – wielka niewiadoma. A to przecież z naszych publicznych pieniędzy.

Przypomnijmy, że w marcu br. zawnioskowaliśmy do Urzędu Gminy Jedlicze o udostępnienie nam informacji na temat wysokości nagród / premii wypłaconych w latach 2010-2016 (do dnia odpowiedzi na wniosek) z rozbiciem na poszczególne lata wszystkim pracownikom Urzędu Gminy Jedlicze poprzez podanie: kwoty brutto, oraz uzasadnienia przyznania danemu pracownikowi nagrody. Urząd uznał, że to informacja przetworzona i że musimy przedstawić szczególne powody, po co nam taka informacja. Nie zgodziliśmy się z tym i skierowaliśmy sprawę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krośnie. Niedługo potem wygraliśmy – SKO uchyliło w całości wydaną przez Burmistrz Gminy Jedlicze decyzję odmowną, i przekazało ją do ponownego rozpatrzenia.

Poniżej prezentujemy otrzymane właśnie z UG Jedlicze zestawienie pracowników (bez imion i nazwisk) Urzędu Gminy wraz z kwotami nagród, które otrzymali.

Szkoda tylko, że refleksja Burmistrz przyszła dopiero po wydaniu decyzji w SKO… No ale informacja jest i niniejszym ją Wam przekazujemy.

Zapraszamy do lektury!

Odpowiedź z Urzędu Gminy Jedlicze z dnia 20 czerwca 2016 r.:

Jedlicze_Nagrody0

Jedlicze_Nagrody1 Jedlicze_Nagrody2 Jedlicze_Nagrody3 Jedlicze_Nagrody4

Jedlicze_Nagrody5 Jedlicze_Nagrody6 Jedlicze_Nagrody7 Jedlicze_Nagrody8

Jedlicze_Nagrody9

Jedlicze_Nagrody10

Jedlicze_Nagrody11

Jedlicze_Nagrody12

Jedlicze_Nagrody13 Jedlicze_Nagrody14 Jedlicze_Nagrody15 Jedlicze_Nagrody16

Jedlicze_Nagrody17 Jedlicze_Nagrody18 Jedlicze_Nagrody19 Jedlicze_Nagrody20

Jedlicze_Nagrody21 Jedlicze_Nagrody22 Jedlicze_Nagrody23 Jedlicze_Nagrody24 Jedlicze_Nagrody25

Jedlicze_Nagrody26

Jedlicze_Nagrody27 Jedlicze_Nagrody28 Jedlicze_Nagrody29

Sumarycznie w latach 2010-2016 (do 20 czerwca 2016 r.) wypłacono pracownikom Urzędu Gminy Jedlicze kwoty nagród w wysokości ponad 0,83 miliona złotych (832 390 złotych).

Niestety, wciąż nie ma informacji co do konkretnych uzasadnień przyznanych nagród. Bo tak naprawdę, co to znaczy „nagroda uznaniowa przyznana zgodnie z Regulaminem Wynagradzania Pracowników w Urzędzie Gminy w Jedliczu”?

Np. sportowcy otrzymują nagrody za zajęcie miejsca na podium, pobicie rekordu. A pracownicy Urzędu Gminy w Jedliczu? Tego nie wiemy.

Szukaliśmy przedmiotowego regulaminu w BIP, ale po wpisaniu w wyszukiwarkę otrzymujemy komunikat:

Brak_Danych_Jedlicze

Dlatego zawnioskowaliśmy do Urzędu Gminy w Jedliczu o udostępnienie w BIP Regulaminu Wynagradzania Pracowników UG w Jedliczu, by przyjrzeć się dokładnie, co tam jest napisane.

Do sprawy wrócimy.

Dziękujemy Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska za udzieloną dotychczas pomoc prawną naszej redakcji.

PS.

We wniosku zaproponowaliśmy przesłanie nam zestawień nagród w wersji przeszukiwalnej maszynowo (cyfrowo), żeby np. niepełnosprawni (niedowidzący/niewidomi) mogli sobie odczytać te dane przez odpowiednie programy, które zmieniają tekst na głos. Burmistrz nie uznała to za potrzebne i dostaliśmy tabele w wersjach obrazkowych, z których nie można nic kopiować, zestawiać, łączyć… ani żaden program tego nie odczyta i nie zamieni na głos.

Zobacz także:

SKO w Krośnie uchyliło w całości dwie decyzje Burmistrz Gminy Jedlicze (nagrody / wykształcenie pracowników)

Gmina Jedlicze odmówiła udostępnienia informacji. Sprawy kierujemy do WSA i SKO (AKTUALIZACJA)

Jakie szkoły i kierunki studiów ukończyli pracownicy Urzędu Gminy Jedlicze? Po decyzji SKO – mamy odpowiedź

Polub na Facebooku profil „Jawne Jedlicze” by być na bieżąco:

Schowek01


1 komentarz
  1. Daniel pisze:

    brawo Marcin. Robisz kawał dobrej roboty! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.